Okolica
W Narewce, która jest miejscowością gminną, można wykąpać się w rzece o tej samej nazwie, można również popływać na niej kajakami. Proponujemy zwiedzić galerię sztuki, stary cmentarz żydowski, cerkiew p.w. Św. Mikołaja wybudowaną w 1864 r.
Od Narewki prowadzą piesze szlaki turystyczne, Ścieżki edukacyjne i przyrodnicze oprowadzające po Puszczy Białowieskiej. W Narewce mają również początek tzw. "Rowerowe szlaki narewkowskie", oraz "Podlaski Szlak Bociani" (trasa 206 km) łącząca ze sobą 4 parki narodowe Białowieski, Narwiański, Biebrzański i Wigierski. Symbolem Puszczy Białowieskiej jest żubr - największy ssak Europy.
W Białowieży zachęcamy do zwiedzenia:
- Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieży (żubry, dziki, jelenie, sarny, łosie, wilki, żubronie),
- Muzeum Przyrodniczego,
- Parku Pałacowego,
- Obszaru Ochrony Ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego,
- Szlaku Starych Dębów, Wilczego Szlaku oraz Carskiej Tropiny,
- Uroczysko Głuszec z kurhanem i mielerzem,
- Skansenu,
- Cerkwi z unikatowym ikonostasem.
Poza tym można obejrzeć panoramę Białowieży z wieży widokowej, wybrać się na Noc Kupały, przejechać się turystyczną kolejką wąskotorową i zobaczyć jej skansen, posłuchać gawęd przy ognisku w Starej Białowieży, posłuchać śpiewu chórów na Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce.
W odległości 8 km od gospodarstwa znajduje się Zalew Siemianówka, na którym odbywają się żeglarskie regaty, można się w nim wykąpać, odpocząć i pobawić się na piaszczystej plaży, popływać na kajakach, łódkach, żaglówkach, uprawiać windsurfing, łowić ryby, obserwować rzadko spotykane ptaki oraz wybrać się na spacer leśną drogą wokół zalewu.
Można tez skorzystać z innych atrakcji w regionie i zwiedzić m.i.: Szlak Tatarski odległy od Zabłotczyzny o 60 km, Tykocin - 90 km, Grabarka - 80 km, Hajnówka - 18 km, Supraśl - 70 km, Białowieża - 19 km, oraz wiele mniejszych, lecz równie ciekawych miejscowości.